KAPADOKYA TURU

Balıkesir Hareketli
3 Gün 2 Gece
11 Kasım 2023 - arası 0 tur

DERİNKUYU - IHLARA VADİSİ - ÜRGÜP - AVANOS - GÜVERCİNLİK VADİSİ - ÇANAK&ÇÖMLEK ATÖLYELERİ - KONYA MEVLANA KELEBEKLER VADİSİ

Tur Programı

23 Mayıs 2024 tarihinde akşam saat 21:00'da Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu önünde buluşup yolculuğumuza başlıyoruz. Vereceğimiz düzenli molalarımızın sonrasında sabah saatlerinde Tuz Gölü'ne varıyoruz. Burada keyifle güneşin doğuşunu izliyoruz.

 • Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra Kapadokya'daki peri bacası oluşumlarının mimarlarından, sönmüş bir volkan dağı olan Hasan Dağı manzarası eşliğinde Aksaray'daki Ihlara Vadisi'ne devam edyoruz.
 • Eski adı Peristremma olan ve ortasından Melendiz Deresi'nin aktığı bu güzel vadi, peri bacalarıyla beraber Kapadokya Bölgesi'nin en ilginç doğal oluşumlarından biridir. Turumuzun ilk durağı olan IHLARA’ya kısa bir yürüyüş yaparak, Doğu Roma İmparatorluğu Dönemi'nde münzevi bir yaşam sürmek isteyen Hristiyan keşişlerin vadiye inşaa ettikleri onlarca kiliseden en önemlileri olan Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliseleri'ni geziyor, rehberimizin Kapadokya'nın Hristiyanlık tarihindeki önemi konusunda bilgilendiriyor ve Melendiz Çayı'nın hayat verdiği yeşillikler arasında kısa bir kanyon yürüyüşü yaptıktan sonra yeniden aracımızla buluşarak Derinkuyu Yeraltı Şehri'ne devam ediyoruz.
 • İsminden anlaşılacağı üzere, binlerce yıl öncesinde, yerin metrelerce altına inşa edilen, Kapadokya bölgesinin en gizemli ve ilginç notalarından Derinkuyu Yeraltı Şehri'nde; birbirine daracık geçit ve tünellerle bağlanan erzak depolarını, kiliseleri, şarap imalathanelerini, su kuyularını görecek ve binlerce yıl öncesinin mimari dehası karşısında büyüleneceğiz.
 • Gezimizin devamında, öğle yemeğimizi, Kapadokya'nın en güzel manzaralarından birini sunan Güvercinlik Vadisi'ndeki restaurantımızda açık büfe şeklinde alıyoruz. Sonrasında, Uçhisar Kalesi'ni yakından fotoğraflayacağımız vadiye geçiş yaparak Kapadokya anılarımızı fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştiriyor ve akabinde O Ağacın Altı'na giderek nefes kesen Kapadokya manzarası eşliğinde akşamüstü kahvelerimizi yudumluyoruz. Ardından dinlenmek üzere YUNAK EVLERİ HOTEL’e geçiyoruz.
 • OTELİMİZ: Yunak Evleri Hotel

 • Sabah otelde alacağımız SET MENÜ VEYA AÇIK BÜFE sabah kahvaltısının ardından, Kapadokya'nın simgelerinden olan, Ürgüp yolu üzerindeki, iki büyük, bir küçük peribacasından oluşan 3 Güzeller'e hareket ediyoruz. Buradaki fotoğraf molamızı takiben, Asmalı Konak dizisine set olmuş Ürgüp'teki tarihi konağı gezdikten sonra, bölgenin meşhur şaraplarını üreten ünlü Turasan Şarap fabrikasında şarap alışverişimizi yapıyor ve Ürgüp içinden panoramik bir geçiş yaparak, peri bacalarının birbirinden değişik formlarının gözlenebileceği Dervent Vadisi'ne doğru kısa bir yolculuk yapıyoruz.
 • Avanos bölgesinde bulunan Dervent Vadisi'ndeki peri bacaları, binlerce yıl önce taşa dönüşmüş canlı suretlere benzetildiğinde Hayal Vadisi olarak da adlandırılır. Burada, masalsı Kapadokya'nın sembollerinden olan deve şeklindeki peri bacası da göreceğiz. Ardından, bir zamanlar Hristiyan keşişlerin inzivaya çekildikleri peri bacalarına oyulmuş hücrelere ev sahipliği yapmasından dolayı Keşiler Vadisi olarak da anılan Paşabağ'a hareket ediyor ve buradaki devasa peribacalarını görüyoruz.
 • Bölgenin en muazzam peribacaları oluşumları arasında rehberimiz ile kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Sırada ki durağımız Avanos'a hareket ediyoruz. Uranü Restaurant'ta alacağımız öğlen yemeği ardından gezimize devam ediyoruz. Ülkemizin en uzun ırmağı olan Kızılırmak'ın kıyısına kurulu, Antik Devirdeki adı Venessa olan ve Hitit Dönemi'nde beri çanak-çömlek üretimi devam eden Avanos'ta, Kızılırmak'tan çıkan kızıl çamurun maharetli ustaların ellerinde görkemli sanat eserlerine dönüş öyküsüne şahit olacak ve bölgeye özgü çanak-çömlek alışverişi yapma imkanı bulacağız.
 • Alışverişimizi tamamladıktan sonra, 1985 yılnda UNESCO Dünya Mirası listesine alan, bölgenin çok hızlı bir şekilde turistik öneme kavuşmasında önemli rol oynamış Göreme Açık Hava Müzesi ziyretimizi gerçekleştiriyoruz.  MS 4. Yüzyıldan 13. Yüzyıla kadar manastır hayatına ev sahipliği yapan bu komplekste ST: Basil Şapel, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Azize Barbara Şapeli, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise gibi önemli yapıları rehberimiz anlatımı eşliğinde geziyoruz. Bu müze insanların inançları uğruna neler yapabileceklerinin en güzel örneklerini bizlere sunuyor.
 • Müze gezimizi tamamladıktan sonra, Kapadokya bölgesinin ünlü Sultanit Taşı alışverişi yapabileceğimiz atölyeleri gördükten ve kuruyemiş alışverişlerimizi yaptıktan sonra YUNAK EVLERİ HOTEL’e dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Türk Gecesi'ne katılabiliriz. (Ekstra)
 • OTELİMİZ: Yunak Evleri Hotel

 • Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz.
 • Kapadokya'ya veda ederken, Anadolu Selçuklu Devleti'nin basşkentliğini yapmış olan, 13. yy derviş ve alimmlerin memleketi Konya'ya geliyoruz.
 • Hz. Mevlana'nın çocukken gelip yerleştiği ve babası Bahaaddin Veled'in izinden yürüyerek binlerce kişiye hocalık yaptığı, ölümünün ardından da oğlu Sultan Veld ile aynı yere gömüldüğü Hz. Mevlana Türbe'sini ziyaret edip, Mevlevilik hakkında bilgilendiriliyor ve arından eşsiz güzelliğiyle dev fanus Kelebekler Vadisi'ne gidiyoruz.
 • Ardından Konya mutfağından ön plana çıkmış lezzetleri tatma imkanı sunan Konya'daki restoranımızda öğle yemeği alıyoruz.
 • Sonrasında başlayacağımız dönüş yolculuğumuzda gerekli molaları aldıktan sonra Balıkesir'e ulaşıp bir dahaki GİDİYOZ.BİZ TOUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Hizmetler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 2 Gece Otel Konaklaması
 • Profesyonel Rehberlik
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Çevre gezileri
 • Seyahat Sigortası
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri ve Akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar ve özel harcamalar
 • Türk gecesi eğlencesi
 • ATV ile safari turu ve at binme 
 • Balon turu

Fiyat Tablosu

Tarih Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişi Başı Üç Kişilik Odada Kişi Başı 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş

Fotoğraflar

Genel Şartlar

> Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan firmamız sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

> Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

> Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan firmamız sorumlu tutulamaz.

> Her misafirin 1618 nolu kanuna göre seyahat sigortası yapılmaktadır.

> Misafirin tura gitmeden önce yaptığı ön ödeme misafirin keyfi durumlardan dolayı iptal istemesi durumunda iade edilemez.

> Misafirlerlerin hastalık,kaza vb. durumlarda yaptıkları ödeme rapor sunma durumunda %100 geri iade edilir.

> Tek Kişi Konaklama Farkını Tur Fiyat Bilgileri Sekmesinden veya Rezervasyon Menüsünden inceleyebilirsiniz.

> Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

> Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

> Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Firmamız Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

> Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

> Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

> Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

> Ekstra Turlar ve Seçeneklerini Tur Detayında Bulunmaktadır.


Ulaşımlarımız Kişi Sayısına Göre Aşağıdaki Araç Modelleri ile Sağlanmaktadır;

>19 Kişilik :2016 Model Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

>31 Kişilik :2016-2019 Model Otokar Sultan & Isuzu Novo Lux

>46 Kişilik :2010 Model ve üzeri Temsa Safir & Mercedes Travego & Mercedes Tourismo


Yurtiçi Turlarımızda www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.

Sayfada gösterilen tüm otel konaklama fiyatları, aradığınız tarih aralığı için Bütün Kredi kartlarında tek ödemede geçerli olan başlangıç fiyatlarıdır. Tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. İndirimli fiyatlar bazı durumlarda diğer kredi kartları ile yapılacak tek ödemeler için de geçerli olabilir. Rezervasyon sırasında belirtilen tesis fiyatları, sadece TC vatandaşları için uygulanabilir. Misafirlerden birinin TC haricinde farklı bir ülke vatandaşı olması durumunda, tesis fiyat farkı talep edebilir.

Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır.Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

 Bilgisayarınız, cep telefonunuz ya da tabletiniz aracılığıyla web sitesi üzerinden push bildirimlerini almamak için internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden bildirim izinlerinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. .

Bilgi almak için hemen bize mesaj gönderin.