BATUM KONAKLAMALI ADIM ADIM KARADENİZ TURU

Balıkesir Hareketli
7 Gün 6 Gece
31 Mayıs 2024 - 13 Eylül 2024 arası 16 tur

HER HAFTA CUMA ÇIKIŞLI BATUM KONAKLAMALI KARADENİZ TURU

Şehzadeler - Perşembe Yaylası - Yason Burnu Kilisesi - Ordu - Mavigöl - Trabzon – Sümela Manastırı – Rize – Fırtına Deresi - Ayder Yaylası – Çamlıhemşin – Zilkale – Palovit Şelalesi - Hopa - Batum - Medea Altın Post - Avrupa Meydanı - Posedion Heykeli - Opera Binası- Ters Ev- Alfabe Kulesi - St.Nicolas Kilisesi-Piazza Meydanı - Uzungöl - Boztepe - Sinop - Kastamonu - Safranbolu - Müzeköy

 

Tur Programı

Hareket Noktaları
 • BALIKESİR -
 • BURSA -
 • ESKİŞEHİR -
 • İZMİR -
 • MANİSA -
 • YALOVA -
 • İSTANBUL -
 • KOCAELİ -

 Siz değerli misafirlerimizle BALIKESİR Kurtdereli spor salonu önü buluşmamızın ardından GİDİYOZ.BİZ Otobüsleri ile saat 19:00'da keyifle geçecek olan Adım Adım Karadeniz Yayları Turu yolculuğumuza başlıyoruz dinlenme tesislerinde vereceğimiz kısa molalar ile ilerliyoruz.

Sabah kahvaltımızı Tabure Restaurant’da (ekstra) alıp, Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Şirine olan aşkı uğruna Ferhat’ın deldiği dağ olarak bilinen Ferhat su kanalını görüp hikâyelerini tekrar dinleyip fotoğraf molası veriyoruz.Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarını panoramik görüp fotoğraflayıp Amasya’dan ayrılıyoruz. Amasya’dan ayrılmamızın ardından Perşembe Yaylası için Niksar güzergahından Reşadiye ilçesini panoramik görerek Aybastı ilçesine bağlı Perşembe Yaylasına çıkıyoruz. 1500 rakımlı Perşembe Yaylası, doğa harikası menderesleri, yayla gölüyle ve yöresel alışveriş imkânı bulacağınız bölgenin en geniş düzlüklerine sahip bu yaylasında büyüleneceksiniz. Anı kutumuz için çekeceğimiz muhteşem fotoğraf karelerinin ardından konaklama yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuza Ordunun ilçeleri olan Aybastı ve Fatsa başta olmak üzere yeşil ve maviyi bir arada göreceğimiz boloman virajlarını takip ederek Yunan Mitolojisindeki önemli bir yere sahip olan Arganotların maceralarının yaşandığı Yason Burnu ve Kilisesini rehberimizin anlatımını dinleyerek ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği için Vonalı Celal Usta da alıp,(Gidiyoz.Biz Tour tavsiyesi) otelimize geçiyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: TabureRestaurant (Ekstra)
Öğlen Yemeği    : LalehanRestaurant Yöresel
Akşam Yemeği   : Vonalı Celal Usta Yöresel
Konaklama        : Ordu 4* Anemon Otel
 

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp GİRESUN  dereli MAVİGÖLE ’a ulaşıyoruz. Göl'ün suyu, kireç taşları ve Karadeniz’in tek sodalı deresi olan Göksu Deresi'nin etkisiyle özellikle yaz aylarında turkuaz rengini alarak harika bir görüntü oluşturmaktadır. Köfte denilince markalaşmış AKÇAABAT KÖFTECİSİNDE öğle yemeği menümüzü alıyoruz. TRABZON’da 1900’lü yılların başında bir Rum Banker tarafından TRABZON’nun Soğuksu mevkiine yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZON‘lular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞK‘ünü ziyaret ediyoruz. Köşk gezimiz sonrasında TRABZON’a özgü KAZAZİYE, TRABZON HASIRI, TELKARİ ve daha pek çok çeşit GÜMÜŞ ürünlerini bulabileceğiniz bir mağazada ALIŞVERİŞ yapacağız. TRABZON gezimizin ardından Trabzon Gümüşhane yolunu izleyerek MAÇKA ilçesinden ALTINDERE MİLLİ PARKI içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen SÜMELA MANASTIRI’’na ulaşıyoruz. Vadiye hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan  SÜMELAmanastırda ANA KAYA KİLİSESİ, ŞAPEL, ÖĞRENCİ ODALARI vb. bölümlerini geziyoruz. Bu büyüleyici MANASTIR  gezimiz sonrasında Coşan dereyi ziyaret edip otelimize geçiyoruz.


Sabah Kahvaltısı   :Otelde Set Menü veya açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğlen Yemeği       : Yöresel (Trabzon Merkez)
Akşam Yemeği      :Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Konaklama            : Bayrak Grand Otel  (https://bayrakgrandhotel.com/)

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Trabzon sahil yolunu takip ederek yol üzerindeki ÇAY FABRİKASI’na uğruyoruz. Dalından koparılan çayın geçirdiği evrelerini görerek yetkililerden bilgi alıyor ve bizlere ikram edilen çaylarımızı keyifle içiyoruz. Of ve Rize sahil yoluyla FIRTINA VADİSİ içinde, FIRTINA DERESİ kenarında, tesislerde  yine bu derenin balığı olan KIRMIZI BENEKLİ ALABALIK ve yanında-MUHLAMA-TURŞU KAVURMA-LAZ BÖREĞİ’nden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından FIRTINA DERESİ VE FIRTINA VADİSİ’nin muhteşem manzarasıyla KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI içinde yer alan AYDER YAYLASI’na ulaşıyoruz. AYDER YAYLASI’nda KALEGON, GELİN TÜLÜ ŞELALESİ gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzü tamamlayıp ÇAMLIHEMŞİN’de bizi bekleyen minibüslere binip  zengin bir fauna ve flora yaşam alanına sahip olan  heyecanlı ve sürprizlerle dolu yolculuğumuza önce ŞENYUVA KÖYÜ (ÇİNÇİVA) ile başlayıp Fırtına deresi üzerinde bulunan yaklaşık 400 yıllık bir köprü olan ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ’nü görüp vadi içerisinde orta çağ da yapılmış bir kale olan ZİLKALE yi göreceğiz sonrasında ÇAT VADİSİ içlerinde saklı muhteşem PALOVİT ŞELALESİ’ni göreceğiz. Bu güzel ve keyifli turlardan sonra Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına varıp Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Gece gezmemizin ardından otelimize yerleşiyoruz

 

Sabah Kahvaltısı  :Otelde Set Menü veya açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğlen Yemeği       : Yöresel
Akşam Yemeği      : Batum Gürcü Gecesi yemekli eğlenceli(EXTRA )
Konaklama            : Hotel Monarch

Batum Gürcü Gecesi yemekli eğlenceli: EXTRA (GİDİYOZ.BİZ TOUR )
 

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp  Batum’da göreceğimiz yerler arasında Orta Camii - Türk Sokağı - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli, Altın Post heykeli, Poseidon Çeşmesi - Piazza - Alfabe Kulesi - Ters Restorant –   Nino Heykeli ziyaretlerimiz sonrası Batum’dan ayrılıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından HOPA üzerinden sahil yolunu takip ederek Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz KURULAR   RİZE Bezi atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından panoramik olarak Rize Kalesi'ni görüyoruz.LALE LOKANTASI ögle yemeği [GİDİYOZ.BİZ TOUR Tavsiyesi ediyor. ] sonrası(EXTRA)minübüslere binerek ÇAÇEVA KÖYÜ serbest zaman sonrası , HALDİZEN ÇAYININ önünün heyelan neticesinde yüzlerce yıl önce kapanmasıyla oluşmuş olan bu göl ve çevresi KARADENİZİN en önemli turizm noktalarından birisidir. Doğa harikası UZUNGÖL’deyiz  seyir teras ve vereceğimiz serbest  molamızın ardından konaklama yapacağımız Otelimize yerleşiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı   :  Otelde Set Menü veya açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğlen Yemeği       :  LALE Lokantası ( GİDİYOZ BİZ TOUR  tavsiyesi)
Akşam Yemeği      :  Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Konaklama            : UZUNGÖL  OTEL

Sabah kahvaltımızın ardından otelimiz den ayrılıp Sürmene' ye özgü Sürmene bıçaklarının yapımı görmek ve dileyen misafirlerimizin bıçak alışverişini yapabileceği Sürmene Bıçakçı’sına gidiyoruz.TRABZONAyasofya camii ziyareti sonrasıGiresun üzerinden geçip, Ordu’da bulunan Altaş Grup’a gidiyoruz. Burada bölgenin en iyi fındıklarından üretilen fındık, fındık yağı ve diğer ürünlerinin teşhir tanıtımı sonr485 metre yükseklikteki ORDU Boztepe ye çıkmak için telefirikparkatanTeleferik ile Boztepe’ye yükselirken fotoğraf makinelerimizi hazırlayalım. Zirveye ulaştığımızda şehrin muhteşem manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Serbest zaman sonrası Karadeniz sahil yolu güzergahında batıya doğru yol katederek Fatsa’ya doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğlen Yemeği    : (Ekstra)
Akşam Yemeği    : (Ekstra)
Konaklama         : Ordu Anemon

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip SAMSUN’a hareket ediyoruz.Atatürk anıtıBandırma vapuru,Amazon köyü ziyareti ve serbest zaman sonrası Terme-Samsun üzerindenSİNOP’adoğru ilerliyoruz. Adını güzeller güzeli su perisi Sinop’den alan Karadeniz’in bakir kalmış sahil kenti Sinop’a varıyoruz. Sinop’un meşhur cevizli mantısının ve Boyabat ezmelerinin tadına baktıktan sonra, türkülere ve dizilere konu olan tarihi Sinop Cezaevi’ni ziyaret ediyoruz. [SİNOP ceza evirestarasyon da açık olması durumuzda  rehberimiz içeride anlatım yapıcaktır.] Sabahattin Ali’nin yazdığı Aldırma Gönül şiiri, cezaevinin zindanlarını ve koğuşlarını gezerken içimize kadar işliyor. Sinop’tan sonra yolumuza devam ediyoruz ve KASTAMONU’ya varıyoruz. Kurtuluş Savaşı sırasında gösterilen fedakârlık ve cesaretin sembolü olan Şerife Bacı Anıtı önünde aracımızdan iniyoruz ve rehberimizden Türk kadınlarının Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği yüce fedakârlıkları dinliyoruz. Kastamonu Kalesi ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak gördükten sonra Nasrullah Meydanı’na yürüyoruz. Kurtuluş Savaşı sırasında İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı halka ilk okuduğu yer olan NasrullahCamii’ni  veşadırvanını gezip, Kastamonu’nun meşhur çekme helvasının tadına baktıktan sonra, Küre Dağlarının görkemli manzarasını seyrederek, Yenice ormanlarının uzantısı olan ve çınar ağaçlarından oluşan doğal ağaç tünelinden geçiyoruzKonaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde Set Menü Veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğlen Yemeğ      : Sinop Mantısı (Ekstra)
Akşam Yemeği    : Otelde Set Menü Veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Konaklama         : KASTAMONU 5*UGURLU KONAKLARI 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Kastamonu’dan ayrılıp Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. UNESCO tarafından Dünya miras listesindeki SAFRANBOLU’ya varıyoruz. Eskiden namazgâh olarak kullanılan Hıdırlık Tepesi ile gezimize başlıyoruz, eski Safranbolu evlerine hakim bu tepe üzerinde rehberimizden gerekli bilgileri alarak ardından otobüsümüzle eski Safranbolu şehir meydanına iniyoruz. Rehberimiz eşliğinde tarihi sokaklarda kaybolarak Safranbolu’yu keşfe çıkıyoruz. Karabaşzade Hüseyin Efendi tarafından yaptırılan, günümüzde faal olarak kullanılan tarihi Cinci Hoca Hamamı’nı görüp, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ne yürüyoruz. Avlusunda bulunan Güneş saati hakkında bilgi aldıktan sonra, Yemeniciler Arastası’nı, Demirciler Çarşısı’nı, İzzet MehmetPaşa Camii’ni görüp, Meşhur Safranbolu lokum alışverişimizi de yaptıktan sonra vereceğimiz çarşı alışveriş molasının ardından Vereceğimiz gerekli molalar sonrasında Balıkesir’e varıyoruz ve siz saygıdeğer misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir başka GİDİYOZ.BİZ TOUR  organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ NOTLAR ; 

***Fiyatlarımız kademeli olarak artış gösterecektir.***

*Batum'a kimliğiniz ile giriş yapabilmeniz için muhakkak yeni çipli kimlik kartınız olması gerekmektedir. Bebek, çocuk fark etmez kimlikte fotoğraf olması zorunludur.

*** Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Yaş farketmeksizin 18 yaşından küçük misafirlerimizinde özellikle kimliklerinde fotoraf zorunluluğu vardırPasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir. 
***Koltuk numaraları yazılış sırasına göre belirlenmektedir.

***2 yetişkinin(anne,baba) yanında 6/12 yaş çocuk fiyatına indirim uygulanmaktadır.

*** Turumuz boyunca rahat edebilmeniz açısından yanınıza spor kıyafetler almanızı tavsiye ederiz. 

Hizmetler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Ulaşım
 • 6 Gece Otel Konaklaması
 • Profesyonel Rehberlik
 • 6 Sabah Kahvaltısı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Seyahat Sigortası
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemekleri
 • 3 Akşam Yemeği
 • Ekstra Turlar ve Aktiviteler
 • Batum transfer ücreti (35 Lari)
 • Yurt Dışı Harc Ücreti(150 TL)

Fiyat Tablosu

Tarih Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişi Başı Üç Kişilik Odada Kişi Başı 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
31 Mayıs 2024 - 07 Haziran 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
07 Haziran 2024 - 14 Haziran 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
14 Haziran 2024 - 21 Haziran 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
21 Haziran 2024 - 28 Haziran 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
28 Haziran 2024 - 05 Temmuz 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
05 Temmuz 2024 - 12 Temmuz 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
12 Temmuz 2024 - 19 Temmuz 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
19 Temmuz 2024 - 26 Temmuz 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
26 Temmuz 2024 - 02 Ağustos 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
02 Ağustos 2024 - 09 Ağustos 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
09 Ağustos 2024 - 16 Ağustos 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
16 Ağustos 2024 - 23 Ağustos 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
23 Ağustos 2024 - 30 Ağustos 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
30 Ağustos 2024 - 06 Eylül 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
06 Eylül 2024 - 13 Eylül 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺
13 Eylül 2024 - 20 Eylül 2024
17.700,00 14.500,00 14.500,00 Ücretsiz 7.900,00 11.250,00 ₺

Fotoğraflar

Genel Şartlar

> Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan firmamız sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

> Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

> Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan firmamız sorumlu tutulamaz.

> Her misafirin 1618 nolu kanuna göre seyahat sigortası yapılmaktadır.

> Misafirin tura gitmeden önce yaptığı ön ödeme misafirin keyfi durumlardan dolayı iptal istemesi durumunda iade edilemez.

> Misafirlerlerin hastalık,kaza vb. durumlarda yaptıkları ödeme rapor sunma durumunda %100 geri iade edilir.

> Tek Kişi Konaklama Farkını Tur Fiyat Bilgileri Sekmesinden veya Rezervasyon Menüsünden inceleyebilirsiniz.

> Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

> Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

> Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Firmamız Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

> Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

> Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

> Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

> Ekstra Turlar ve Seçeneklerini Tur Detayında Bulunmaktadır.


Ulaşımlarımız Kişi Sayısına Göre Aşağıdaki Araç Modelleri ile Sağlanmaktadır;

>19 Kişilik :2016 Model Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

>31 Kişilik :2016-2019 Model Otokar Sultan & Isuzu Novo Lux

>46 Kişilik :2010 Model ve üzeri Temsa Safir & Mercedes Travego & Mercedes Tourismo


Yurtiçi Turlarımızda www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.

Turu Satın Al

Kişi başı / 14.500,00 ₺

Sayfada gösterilen tüm otel konaklama fiyatları, aradığınız tarih aralığı için Bütün Kredi kartlarında tek ödemede geçerli olan başlangıç fiyatlarıdır. Tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. İndirimli fiyatlar bazı durumlarda diğer kredi kartları ile yapılacak tek ödemeler için de geçerli olabilir. Rezervasyon sırasında belirtilen tesis fiyatları, sadece TC vatandaşları için uygulanabilir. Misafirlerden birinin TC haricinde farklı bir ülke vatandaşı olması durumunda, tesis fiyat farkı talep edebilir.

Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır.Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

 Bilgisayarınız, cep telefonunuz ya da tabletiniz aracılığıyla web sitesi üzerinden push bildirimlerini almamak için internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden bildirim izinlerinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. .

Bilgi almak için hemen bize mesaj gönderin.