FAS TURU

Balıkesir Hareketli
7 Gün 6 Gece
10 Nisan 2024 - arası 0 tur

FAS TURU

 

Tur Programı

Kurtdereli Spor Salonu önünden saat 11:00’da hareket ediyoruz. AT 911 FasHavayolları uçağımızla saat 18:00 Istanbul saatı kalkıyoruz Kazablanka 21:00 Saatı ile varıyoruz , bizleri bekeleyen transfer aracıyla direkt dinlenmek için otelemize geçiyoruz.

Sabah kahvaltımızın ardından Rabat gezimiz başlıyor. Afrika kıtasından Endülüs İspanya'sına yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat bir dönem korsanların hüküm sürdüğü bir kaleymiş. Fransız koloni döneminde başkent ilan edilmiş döneminin en modern binaları ile süslenmiştir. Günümüzde de Fas Krallığının başkentidir.

Şehirde yapılacak panoramik gezimizde; önce La Tour Hasan Fas'ın Anıtkabir'ini ziyaret ediyoruz ardından şehrin L'ouadaya semtine gidiyoruz. Eski Rabat olarak bilinen bölge, dar ve uzun sokaklarıyla ünlü. Beyaz ve maviye boyanmış, ağırlıklı olarak Fransızların satın aldığı, yenilediği, restorasyondan geçmiş yapısı ve teraslarıyla, okyanus manzarası eşliğinde burada kahve ve nane çay keyfimizi yapıyoruz. Ve sonrasında yapacağımız yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculukla ulaşacağımız Chefchaouen şehrine geliyoruz. Ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Chefchaoeun Gezimizi gerçekleştiriyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

Kahvaltımızın ardından  odaları boşaltıp çikiyoruz 'Mavi Şehir' Chefchaouen'e Sokakların binbir çeşit maviye boyandığı, gündüz gezmekten ve keşfetmekten büyük keyif alacağınız bir yer burası.

Ardında Fez şehirine devam ediyoruz   Fez’e gelişimizle birlikte Otelimize  yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz Otelimizde.

Otelde alacağımız erken kahvaltı ile güne başlıyoruz odaları boşaltıp çıkıyoruz. Fes şehrine turuna  devam edeceğiz   Fes’de kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından geçmişte askeri gözetleme kulesi olarak kullanılan Borj Sud’e geçiyor ve Fes Medine’yi yukarıdan fotoğraflama imkanı buluyoruz. Devamında gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydani, Fas’a özel takı ve bakır esyaların satıldığı çarşı ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz esnasında Riyad’da geleneksel bir nane çayı molasını da ihmal etmiyoruz. Tur sonrası  Kızıl Şehir Marakes’e doğru yolculuğa çıkıyoruz.

Aksam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvalı ile güne başlıyoruz. Atlas Dağlarında bulunan bir berberi köyünü ziyaret ettikten sonra tam günlük kızıl şehir Marakes turumuz için hareket ediyoruz. Marakes, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından biri olmuştur. Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olması nedeniyle tüm Afrika’nin renklerini de içinde barındırıyor. Bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine yön veren kent medinasında halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdürüyor. Sonrasında gideceğimiz Yves Saint Laurent’in gizli bahçesi Jardin Majorelle, Fas mimarisinin en iyi örneklerinden biridir. Ülkeye özgü çinilerle süslü Bahia Sarayı, ve Marakes Medina göreceklerimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz ardında odaları boşaltıyoruz ve Kazablankaya doğru yola çıkıyoruz, Kazablanka varınca şehir turumuz için hareket ediyoruz. 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış Kazablanka şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Kazablanka Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nin ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Kazablanka’da Hobous semti, Muhammed V. Meydanı, Kazablanka filminin geçtigi mekandan esinlenerek yapılan Rick’s Cafe’yi, Hasan II camii ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche göreceğimiz yerler arasında otelimize transfer akşam yemeği  ve konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından bizleri bekleyen transfer aracımızla CASABLANCA havalimanına ulaşıp bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından AT 910 Fas  Hava Yolları tarifeli 10:15 uçağı ile İstanbul’a 16:40’ta varış. İstanbul Havalimanı’na varışımızla ardından sizleri bekleyen ekibimiz ile birlikte aracımıza geçip düzenli molalar eşliğinde Balıkesir’e varıyoruz. Bir sonraki GİDİYOZ.BİZ TOUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Hizmetler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
  • Havalimanı transferleri ve tüm ulaşım
  • Otoban ve köprü geçişleri
  • Otel 6 Kahvaltı
  • Otel 4 Akşam yemeği
  • Yerel rehber (Türkçe rehberlik)
  • Girişler dahil (Majorel Bahçeleri + Bahia Sarayı + Fes'teki Medersa)
  • Konaklama vergileri
  • Seyahat sağlık sigortası
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
  • Kişisel Harcamalar
  • Diğer yemekler

Fiyat Tablosu

Tarih Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişi Başı Üç Kişilik Odada Kişi Başı 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş

Fotoğraflar

Genel Şartlar

> Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan firmamız sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

> Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

> Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan firmamız sorumlu tutulamaz.

> Her misafirin 1618 nolu kanuna göre seyahat sigortası yapılmaktadır.

> Misafirin tura gitmeden önce yaptığı ön ödeme misafirin keyfi durumlardan dolayı iptal istemesi durumunda iade edilemez.

> Misafirlerlerin hastalık,kaza vb. durumlarda yaptıkları ödeme rapor sunma durumunda %100 geri iade edilir.

> Tek Kişi Konaklama Farkını Tur Fiyat Bilgileri Sekmesinden veya Rezervasyon Menüsünden inceleyebilirsiniz.

> Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

> Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

> Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Firmamız Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

> Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

> Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

> Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

> Ekstra Turlar ve Seçeneklerini Tur Detayında Bulunmaktadır.

 

Yurtiçi Turlarımızda www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.

Sayfada gösterilen tüm otel konaklama fiyatları, aradığınız tarih aralığı için Bütün Kredi kartlarında tek ödemede geçerli olan başlangıç fiyatlarıdır. Tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. İndirimli fiyatlar bazı durumlarda diğer kredi kartları ile yapılacak tek ödemeler için de geçerli olabilir. Rezervasyon sırasında belirtilen tesis fiyatları, sadece TC vatandaşları için uygulanabilir. Misafirlerden birinin TC haricinde farklı bir ülke vatandaşı olması durumunda, tesis fiyat farkı talep edebilir.

Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır.Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

 Bilgisayarınız, cep telefonunuz ya da tabletiniz aracılığıyla web sitesi üzerinden push bildirimlerini almamak için internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden bildirim izinlerinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. .

Bilgi almak için hemen bize mesaj gönderin.