KUZEY AVRUPA ve İSKANDİNAV TURU

Balıkesir Hareketli
15 gün 14 gece
10 Ağustos 2024 - 10 Ağustos 2024 arası 1 tur

KUZEY AVRUPA ve İSKANDİNAV TURU


Belgrad | Budapeşte I Viyana | Prag I Kopenhag I Oslo I Stockholm Helsinki I Tallinn I

Riga I Varşova I Krakow I Estergon | Vişegrad I Szentendre I Niş I Sofya

 

Tur Programı

Öğlen saatlerinde belirlenen buluşma noktasından Kapıkule sınır kapısına hareket ediyoruz. (Farklı şehirlerden seyahatimize katılacak olan misafirlerimiz Ayvalık, Çanakkale güzergahından ve Keşan otogardan katılım sağlayabilirler) Katılımcıların tamamlanmasıyla, pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında Bulgaristan’a giriş yapıyoruz ve ülkenin en büyük kenti Sofya üzerinden Sırbistan yönünde hareket ediyoruz.

Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinde yaşamış, Belgrad’a varışımızın ardından rehberimiz eşliğinde turumuzda; Taş Meydan, Sırbistan Meclis Binası, Eski Kraliyet Binası, Terazi Meydanı, Öğrenci Meydanı, Belgrad Kalesi, İstanbul Kapıları, Askeri Müze, Saat Kulesi ve Kapısı, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi ve Knez Mihailova Caddesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Belgrad’da.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Macaristan’nın başkenti
Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Tuna Nehri’nin incisi, Avrupa’nın en güzel
şehirlerinden bir tanesi, Osmanlı’dan ve Avrupa’dan izler taşıyan, büyülü şehir
Budapeşte’ ye varışımızın ardından şehir turumuzda, rehberimiz eşliğinde Buda
Kalesi, Citadella Tepesi, Parlemento Binası, Kahramanlar Meydanı, Andrassy
Caddesi, Aslanlı Köprü görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında
vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklama Budapeşte otelimizde.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Avusturya’nın başkenti, sanat şehri,
Viyana’ ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından tarihi Kafeleri, Pastaneleri, Sanat
Eserleri ve Sanatçılarıyla ünlü Viyana turumuzda rehberimiz eşliğinde, Hofburg
Sarayı, St. Stephen Katedrali, İspanyol Binicilik Okulu, Ring Caddesi ve Şehir
Merkezi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında (Çekya) Çek
Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve başkenti Prag şehrine hareket ediyoruz.
Varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama
Prag otelimizde.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası şehir turumuz için hareket ediyoruz.
Vltava nehri üzerine kurulmuş, kendinizi Orta Çağ’da hissedeceğiniz Prag şehir
turumuzda rehberimiz eşliğinde Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü,
Kafka Müzesi (dışardan), Old Town ve Astronomik Saat görülecek yerlerden
bazılarıdır. Turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından gece
Almanya’nın liman şehri Puttgarden’a hareket ediyoruz.

Puttgarden - Rodby feribot yolculuğumuzun ardından İskandinavya’nın en güzel şehirlerinden biri olan, dünyanın en mutlu başkenti Kopenhag şehrine hareket ediyoruz. Vikingler dönemiyle ilgi çekici bir tarihe sahip, Avrupa’nın yaşam kalitesi en yüksek kenti Kopenhag şehir turumuza Avrupa’nın en etkileyici tekne turuyla başlıyoruz. Tekne turumuz sonrasında rehberimiz eşliğinde; Tivoli Bahçeleri, Rosenborg Sarayı, Nyhavn Kanalı, Öresund Köprüsü, Gözlem Kulesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından Göteborg yönünde hareket ediyoruz. Konaklama Göteborg bölgesi otelimizde.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası İskandinavya’nın dördüncü büyük kenti aynı zamanda Norveç’in başkenti Oslo’ya hareket ediyoruz. yaşanacak bol oksijenli şehirler arasında yer alan, gelişmiş ülke ekonomisi ve yüksek yaşam standartlarına sahip Oslo kentine varışımızın ardından şehir turumuzda rehberimiz eşliğinde, Kraliyet Sarayı, Karl Johans Caddesi, Meclis Binası, Belediye Binası, Vigeland Park, Frogner Parkı görülecek yerlerden bazılarıdır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Örebro bölgesi otelimizde.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası doğal güzellikleri, tarihi yapıları, renkli binaları ile gezginlerin ilgi gösterdiği, yüzyıllardır İsveç’in ekonomi, siyaset, kültür ve
sanat merkezi olan Stockholm şehrine hareket ediyoruz. Varışımızın ardından turumuzda rehberimiz eşliğinde, Kraliyet Sarayı, Gamla Stan, Nobel Ödülleri’nin sahiplerinin karar verildiği İsveç Akademisi, Stockholm Katedrali görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından Turku cruise gemi yolculuğumuz için Stockholm limanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimiz sonrası kamaralarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Cruise gemisinde.

Turku limanına varışımızın ardından Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye hareket ediyoruz. Avrupa’da doğa ve denize en yakın şehirlerden birisi olan, tarihi açık renkli mimarisiyle “Kuzey’in Beyaz Kenti” olarak bilinen, Finlandiya’nın başkenti Helsinki şehir turumuzda rehberimiz eşliğinde, Uspenski Katedrali, Helsinki Katedrali, Esplanade Parkı, Senato Meydanı, Senato Binası, Cumhurbaşkanlığı Sarayı görülecek yerlerden bazılarıdır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Helsinki - Tallinn cruise gemi yolculuğumuz için Tallinn limanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimiz sonrası kamaralarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Cruise gemisinde.

Sabah Tallinn limanına varışımız sonrasında “Baltık Ülkesi” Estonya’nın başkenti ve Orta Çağ mimarisiyle köklü tarihini sergileyen Tallinn şehir turumuzda, Aleksander Nevksy Katedrali, Pazar Yeri ve eski şehir merkezi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından Letonya’nın başkenti Riga’ya hareket ediyoruz. “Baltıkların Paris’i” olarak bilinen Riga şehrine varışımız sonrası panoramik şehir turumuzda, Blackheads Binası, St Peter Kilisesi, Daugava Nehri, Dome Katedrali, Riga Kalesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında Litvanya’nın başkenti ve en büyük şehri Vilnius’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Vilnius otelimizde.

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası Vilnius şehir turumuz için hareket ediyoruz. Köklü tarihi ile UNESCO Dünya Mirasları listesine girmiş, 2009 yılında Avrupa Başkenti seçilmiş Vilnius’a varışımızın ardından şehir turumuzda; Litvanya Grandükler Sarayı, resmi olamayan özerk cumhuriyet Uzupis Cumhuriyeti, Vilnius Katedrali, Gediminas Kalesi, eski şehir merkezi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından gece Polonya’nın en güzel şehirlerinden olan Krakow’a hareket ediyoruz.

Sabah saatlerinde ilk ziyaret noktamız Nazi Almanyası tarafından kurulmuş en büyük toplama kampı Auschwitz - Birkenau Toplama Kampı. Milyonlarca insanın katledildiği toplama kampı ziyaretimiz sonrası Krakow şehir turumuz için hareket ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde şehrin en eski ve en önemli meydanı Rynek Glowny, Meryem Ana Kilisesi, Belediye Kulesi, Aziz Florian Kapısı, Wawel Kalesi ve Old Town görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında serbest zaman ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Krakow otelimizde.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Macaristan’ın kurulduğu yer olarak kabul edilen ve uzun yıllar Osmanlı imparatorluğu hakimiyetinde kalmış Estergon’a hareket ediyoruz. Estergon Kalesi’nini ziyaretimiz sonrasındaer Vişegrad Kalesini de görerek Tuna nehri kıyısında kurulmuş şirin kasaba Szentendre’ye hareket ediyoruz. Şirin evleri çiçekli sokakları ve hediyelikçileri ile ünlü Szentendre kasabasında alışveriş ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Gezimiz sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Kecskemet bölgesi otelimizde.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Konstantinopolis’in (İstanbul’un) kurucusu ve ilk Bizans İmparatoru olan Büyük Konstantin‘in doğduğu şehir Niş’e varışımızın ardından panoramik turumuzda; Niş Kalesi, şehirde Osmanlı döneminden kalan tek cami olan İslam Ağa Cami, Kral Aleksander Anıtı görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Niş otelimizde.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, köklü ve zengin bir tarihe sahip Sofya’ ya varışımızın ardından şehir turumuzda Rehberimiz eşliğinde; Aleksander Nevski Katedrali, Vitoşka Caddesi, St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Başbakanlık, Parlamento, görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında Kapıkule sınır kapısına hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Edirne otogar, Keşan otogar, Gelibolu - Lapseki yönünde devam ediyoruz.

 

Sabah saatlerinde Balıkesir’e varışımız ardından seyahatimiz son buluyor. Bir dahaki GİDİYOZ.BİZ TOUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Hizmetler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Program dahilindeki tüm kara yolu ve deniz yolu ulaşımları
 • (Lüks tur otobüsleri ve Stockholm - Helsinki veya Turku (1 gece), Helsinki - Tallinn (1 gece) deniz yolculukları lüks Cruise Gemi şirketleri ile)
 • Program dahilinde 9 gece otel ve 2 gece cruise olmak üzere toplam 11 gece konaklama (Stockholm - Turku 1 gece ve Helsinki - Tallinn 1 gece toplam 2 gece cruise gemi konaklamalarımız standart 4 kişilik kamaralardadır. Cruise yolculuklarında 3 kişi veya 2 kişi veya 1 kişilik kamara taleplerinizi rezervasyon esnasında bildirmeniz gerekmektedir. Tallinn - Hesinki feribot konaklaması sezon yoğunluğuna bağlı Tallinn otel konaklaması olarak değiştirilebilir. Belgrad (1), Budapeşte (2), Prag (1), Göteborg bölgesi (1),Örebro (1), Vilnius (1) Krakow (1), Nis (1) ’de özenle seçilmiş 3*** ve 4**** otellerde, iki kişilik odalarda, toplam 9 gece otel konaklaması) Program dahilinde 11 Kahvaltı
 • (9 Kahvaltı Otellerde ve 2 Kahvaltı Gemilerde) Program dahilinde Kopenhag Kanallar Tekne Turu Programda belirtilen tüm şehir gezileri.
 • (Sofya, Belgrad, Budapeşte, Viyana, Prag, Kopenhag, Oslo, Stockholm, Helsinki ve Krakow şehir gezileri deneyimli yerel rehberlerimiz eşliğinde)
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Schengen vizesi ve hizmet bedeli (bilgi alınız)
 • (Yeşil, Gri Pasaport veya geçerli Schengen vizesi olan katılımcılarımız muaftır)
 • Yurt dışı çıkış harç pulu
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Fiyata dahil olarak belirtilen öğünlerin dışındaki yeme içme İsteğe bağlı müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Auschwitz - Birkenau Toplama Kampı için tur kaydı esansında rezervasyon gereklidir. Diğer kişisel harcamalar

Fiyat Tablosu

Tarih Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişi Başı Üç Kişilik Odada Kişi Başı 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
10 Ağustos 2024 - 25 Ağustos 2024
2.125,00 1.750,00 1.750,00 Ücretsiz -- 1.750,00 €

Fotoğraflar

Genel Şartlar

> Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan firmamız sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

> Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

> Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan firmamız sorumlu tutulamaz.

> Her misafirin 1618 nolu kanuna göre seyahat sigortası yapılmaktadır.

> Misafirin tura gitmeden önce yaptığı ön ödeme misafirin keyfi durumlardan dolayı iptal istemesi durumunda iade edilemez.

> Misafirlerlerin hastalık,kaza vb. durumlarda yaptıkları ödeme rapor sunma durumunda %100 geri iade edilir.

> Tek Kişi Konaklama Farkını Tur Fiyat Bilgileri Sekmesinden veya Rezervasyon Menüsünden inceleyebilirsiniz.

> Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

> Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

> Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Firmamız Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

> Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

> Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

> Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

> Ekstra Turlar ve Seçeneklerini Tur Detayında Bulunmaktadır.


Ulaşımlarımız Kişi Sayısına Göre Aşağıdaki Araç Modelleri ile Sağlanmaktadır;

>19 Kişilik :2016 Model Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

>31 Kişilik :2016-2019 Model Otokar Sultan & Isuzu Novo Lux

>46 Kişilik :2010 Model ve üzeri Temsa Safir & Mercedes Travego & Mercedes Tourismo


Yurtiçi Turlarımızda www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.

Turu Satın Al

Kişi başı / 1.750,00 €

TL fiyatı / 61.117,00 TL

Sayfada gösterilen tüm otel konaklama fiyatları, aradığınız tarih aralığı için Bütün Kredi kartlarında tek ödemede geçerli olan başlangıç fiyatlarıdır. Tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. İndirimli fiyatlar bazı durumlarda diğer kredi kartları ile yapılacak tek ödemeler için de geçerli olabilir. Rezervasyon sırasında belirtilen tesis fiyatları, sadece TC vatandaşları için uygulanabilir. Misafirlerden birinin TC haricinde farklı bir ülke vatandaşı olması durumunda, tesis fiyat farkı talep edebilir.

Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır.Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

 Bilgisayarınız, cep telefonunuz ya da tabletiniz aracılığıyla web sitesi üzerinden push bildirimlerini almamak için internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden bildirim izinlerinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. .

Bilgi almak için hemen bize mesaj gönderin.